Meteoroloji kar yağışı konusunda uyardı

21

Ankara ili içerisinde geçmiş olduğumuz 15 günden beri etkili durumda bulunan soğuk ve yağışlı hava yeni hafta içerisinde de etkisini hissettiriyor olacak. Pazartesi günü itibariyle 0 dereceye kadar düşmesi konusunda beklentiler bulunan hava sıcaklığıyla beraber karla karışık bir şekilde yağmur da görülüyor olacak. Çarşamba gününe dek etkili olması konusunda beklentiler bulunan yağışlı havanın perşembe günü itibariyle açması da beklenmekte.

10 günden beri soğuk bir durumdaki havanın etkisine girmiş olan İstanbul ilinde kar yağışı konusunda bekleyiş halen sürerken Meteoroloji tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı. Yapılmış olan açıklamaya bakılırsa; İstanbul ili içerisinde haftanın ilk günlerine doğru soğuk ve ayrıca yağmurlu hava etkili olmaya başlarken şiddetli bir şekilde rüzgar da görülmüş olacak.

Balkanlar üzerinden gelmiş olan soğuk hava dalgasıyla beraber Edirne ilinde kar yağışı pazar gecesi itibariyle başlamış olacak. Pazartesi gününde çok yoğun olması konusunda beklenti bulunan kar yağışıyla beraber sıcaklık 1 dereceye kadar inmiş olacak. Kar yağmasının salı gününde gece saatlerine kadar sürmesi konusunda bir beklenti var.

Soğuk bir durumdaki havanın en fazla hissedilmiş olduğu illerden bir tanesi olarak öne çıkan Kırklareli ilinde hava durumuyla alakalı son dakika açıklaması gelmiş durumda. Yapılmış olan açıklamaya bakılır ise; Rüzgarın saatte 75 kilometreye kadar ulaşması konusunda beklentiler bulunan ilde pazartesi günüyle birlikte salı gününe yoğun bir şekilde kar yağışının da etkili olacağı açıklandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.