Yola çıkacaklar için uyarı yapıldı

25

Ülkemizin en önemli karayolu geçişlerinden bir tanesi olarak öne çıkan Bolu Dağı üzerinde öğlen saatleri itibariyle başlamış olan kar yağışı akşam saatlerine doğru etkisini daha da fazla arttırdı. Yollar adeta beyaz renge bürünmüş durumdayken, karayollarına bağlı ekipler de yolun kapanmaması amacıyla çok yoğun bir şekilde çaba harcamakta.

Avrupa’yla birlikte Anadolu’yu birbirine bağlama görevi üstlenen en önemli karayolu geçişlerinden bir tanesi olarak öne çıkan Bolu Dağı, öğlen saatlerine doğru başlamış olan kar yağışının etkisi altında kalmış bir durumda. Akşam saatlerine doğru etkisini bir hayli arttırmaya başlayan kar yağışından dolayı yollar adeta karla kaplanmış oldu.

Yolların trafiğe hiç bir şekilde kapanmaması amacıyla karayolları ekiplerinin kontrolündeki kar küreme araçları ile birlikte tuzlama arabaları çok kısa aralıklarla yol üzerinde küremenin yanı sıra tuzlama çalışmaları da yapmaya devam ediyor. Trafik ekipleri de Bolu Dağı üzerinde herhangi bir olumsuzluk meydana gelmemesi amacıyla devriyelerine ara vermeden devam etmekte.

Vatandaşlardan bazıları da Bolu Dağı’nın 900 rakıma sahip zirvesi üzerinde karın tadını çıkartmış oldu. Burda yapılmış durumdaki bir kardan adam da kar yağışının en büyük sembollerinden biri oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.