Ankara yeni ekmek zammını konuşuyor

16

Ankara ili içerisinde 1.25 Türk Lirası tutarında olan 200 gram ağırlığındaki ekmeğin satış fiyatını 1.50 Türk Lirası tutarına yükseltildi. Ekmek fiyatlarına zam yapılması konusunda maliyet artışının etkili bir durumda bulunduğu ifade edildi. Un fiyatı üzerindeki yükselişin yanında elektrik ile birlikte suya yapılmış olan zamlar da maliyetleri arttırmaya başladı. Bundan dolayı da ekmeğe %20 seviyesinde bir zam gerçekleştirilmiş oldu.

Lakin Halk Ekmek üzerinde satılan ekmeklere de herhangi bir zam gelmiş değil. Halk Ekmek Ankara ilinin tamamında 70 kuruş tutarındaki bir ücretle satılmayı sürdürecek.

Ankara ilinde yer alan fırıncılar ise un ile birlikte elektrik ve de su fiyatlarına yapılmış olan zamların sonrasında ekmek fiyatlarına zam gerçekleştirmenin hiç bir şekilde kaçınılmaz hale gelmiş olduğunu savundu.

Ankara ili içerisinde en son 2019 senesinin Nisan ayında ekmeğe zam gelmişti. 1 Türk Lirası tutarında olan ekmeğin satış fiyatı 1.25 Türk Lirası tutarındaki bir fiyata yükselmişti. Ekmeğe %50 oranında bir zam yapılıp 1.50 Türk Lirası tutarında olması kabul edilmeyerek 1.25 Türk Lirası tutarında anlaşmaya varılmıştı. Nisan ayı içerisinde yapılmamış olan ekmeğe zam da şimdi gerçekleştirilmiş oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.