Yeni metrobüsle ilgili testlere başlandı

32

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin, metrobüs hattı üzerinde kullanılmakta olan arabaları yenileme konusundaki çalışmaları aralıksız olarak devam etmekte. Geçmiş olduğumuz haftalar içerisinde başlanmış olan yeni otobüslerin test sürüşleri, bugün tekrar devam etmiş oldu.

Belediye tarafından yapılmış olan açıklamaya bakılırsa, hali hazır bir şekilde filo üzerinde yer alan Capacity modelinde bulunan arabaların yeni modelinin test turlarına başlanmış bir durumda.

İETT Genel Müdürlüğü ise mevcut durumdaki filoyu hızlı bir şekilde yenileyebilmek amacıyla çalışmalarını devam ettirirken, en son metrobüs filosu üzerinde yer alan 250 tane Capacity modelindeki otobüsün yeni modelinin test sürüşleri de aralıksız olarak devam ediyor. Kapıları dış tarafa doğru açılmakta bulunan bu söz konusu yeni modelin yakıt tüketiminin yanı sıra yol tutuşu konusundaki özellikleri de incelenmeye başlanmış bir durumda.

Metrobüs hattı üzerinde çalışmakta olan 600 tane otobüsün her bir tanesinin kat etmiş olduğu kilometrenin, 1.5 milyon kilometreyi aşkın bir durumda bulunduğu da açıkça göze çarpmakta. Eskimeye başlamış olan metrobüs filosunu hızlı bir şekilde yenileyebilmek amacıyla gerekli olan bütçe de, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi tarafından resmi bir şekilde onaylanmıştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.