Meteoroloji çok önemli bir uyarıda bulundu

22

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılmış olan açıklamaya bakılırsa Adana iliyle birlikte Mersin ili ve Antalya ilinde bu gece yarısı itibariyle sağanak yağış beklenmekte. Bazı yerlerde fazlasıyla kuvvetli bir durumda ve şiddetli olması konusunda beklenti bulunan yağışların yarın akşam saatlerine dek devam edeceği konusunda tahminler var. Muhtemel bir durumda sel ile birlikte su baskınları, yağış esnasında kuvvetli bir şekilde rüzgar ve ayrıca ulaşım konusunda aksamaların yanı sıra yıldırım gibi olumsuzluklara karşı dikkatli bir şekilde ve çok daha tedbirli olunması konusunda gereklilik var.

Doğu Akdeniz bölgesinin iç bölgeleriyle yüksek kesimlerinde de bu gece yarısı itibariyle yoğun bir şekilde kar yağışı ön görülmekte. Kardan dolayı ilk olarak Ulukışla’yla Pozantı arasında yer alan kara yolu ve geçitler bulunmak üzere İç Anadolu Bölgesini Doğu Akdeniz Bölgesi’ne bağlamakta olan kara yollarının olumsuz bir şekilde etkilenebilecek olduğu da tahmin edilmekte. Doğu Akdeniz Bölgesinin iç bölgeleri üzerinde rakımı 1000 metre üstünde yer alan yerler üzerinde yarın gece saatlerine de yoğun bir şekilde (20 santimetrenin üstünde) kar yağışı konusunda bir beklenti var.

Kardan dolayı ulaşım üzerinde çeşitli aksamalar ile birlikte buzlanma benzerindeki bazı olumsuzluklara karşı çok daha dikkatli ve tedbirli olunması konusunda gereklilik olduğu da ifade ediliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.