Sabiha Gökçen’de hareketli dakikalar

21

Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’ndaki ana giriş kapısı önünde ”dur” şeklindeki ihtara uymamış olan otomobile polisler ateş açıldı. Kurşunlardan bir tanesi ise özel harekat polislerine ait minibüse isabet etti.

Söz konusu bu olay ise saatler 06:30 civarında gerçekleşti. Elde edilmiş olan bilgiye bakılır ise polis ekipleri şüphelenmiş oldukları bir arabayı durdurmayı istedi. Kontrol noktası içerisinde ”dur” konusunda bir ihtar yapılmasına rağmen buna uymayan şoför, polis ekiplerinin üstüne sürüp terminale doğru hareket etmeyi sürdürdü. Polis ekipleri ise araca uyarı ateşi açmaya başladı. Terminalin çıkış kısmına doğru yönelmiş olan otomobil, trafikten dolayı kaldırıma kadar çıktı. Kaldırım üzerinden kaçmaya çalışmakta olan arabanın lastiklerine de polis ekipleri ateş etmeye başladı. Kurşunlardan bir tanesi de özel harekat polislerini taşıdığı bilgisine ulaşılan servis aracının arka cam kısmına isabet etmiş oldu.

Kaçma konusunda uğraşan araç şoförü ise ekipler tarafından kıskıvrak yakalandı ve polis merkezine götürüldü. Arabanın bu bölgeden çekilmesinin hemen sonrasında havalimanına giriş ile birlikte çıkış işlemleri de normale dönmüş oldu. Gerçekleştirilen ilk inceleme esnasında arabanın korsan taksi olarak çalıştığı tespit edildi. Olayla alakalı olarak bir soruşturma başlatıldığı açıklandı..

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.