Kaçak Elektrik kullanan köylüler kontrollere engel olmaya çalışı

21

Batman ilinde yer alan Beşeri İlçesi’ne bağlı bir durumdaki Bilek Köyü üzerinde Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Firması (DEDAŞ)’na bağlı ekipler, kaçak bir şekilde elektrik kontrolünü yaptıkları esnada köylülerin engelleriyle karşı karşıya kalmış oldu. Meydana gelen bu olaylar esnasında 2 kişi yaralanmış bir durumdayken, 4 kişi de gözaltına alınmış bulundu.

Dicle Elektrik şirketinde yer alan enerji kayıplarını araştırmakta olan özel ekip, bu sabah saatlerinde de %80’in üstünde kayıt dışı bir şekilde kullanım bulunduğu bilinen Batman ilinde yer alan Beşiri ilçesi içerisindeki Bilek Köyü’ne kontrol için gitti. Ekiplerin köy içerisinde kaçak elektrik kontrolü yapacak olduğunun bilgisine ulaşan bir grup ise müdahale girişiminde bulunmuş oldu. Dicle Elektrik şirketinde yer alan görevliler çalışmaları engellendiğinden dolayı jandarma ekiplerinden yardım talep etti.

Köye intikal eden jandarma ekiplerinin iknayla alakalı gayreti sonuçsuz kalmış durumdayken, kalabalık bu defa da sloganlarla yürümeye başlayıp ekiplere saldırıda bulunmayı talep etti. Jandarma ekiplerinin biber gazı ile müdahalesi esnasında grup, jandarma ekipleri ve Dicle Elektrik şirketinin personellerine taşlı bir şekilde saldırıda bulunmuş oldu. Söz konusu bu gerginlik, jandarma personellerinin TOMA’yla yapılan müdahalelerle son bulmuş oldu. Meydana gelen olay içerisinde 4 kişi gözaltına alınmış bir durumdayken, iki kişi de yaralanmış oldu. Kaçak elektriklerle alakalı kontrol ise güvenlik önlemlerinin alınmasından hemen sonra başlatıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.