Arnavutluk’ta meydana gelen depremde 21 Türk otel enkazında

19

Sabah erken saatlerde arka arkaya depremlerle sarsılmış olan Arnavutluk içerisinde on üç kişinin yaşamını yitirdiği açıklandı. 300 insanın da yaralanmış olduğu açıklaması yapıldı. Şiddetli bir durumdaki depremden dolayı 21 tane Türk’ün konakladığı bir tane otelin çökmüş olduğu bilgisine ulaşılırken Türkiye’nin Tiran Büyükelçisi görevinde bulunan Ahmet Yörük, otel içerisinde yer alan Türklerin enkazdan çıkartılmış olduğu açıklamasında bulundu.

Arnavutluk sabah erken saatlerde Türkiye saatiyle 05:54’ü gösterirken 6.4 büyüklüğüne sahip bir depremle sarsılmış oldu. Hemen sonrasında ise en güçlü olanı 5.3 büyüklüğüne sahip olmak üzre peş peşe artçı şoklar gelmiş oldu. Birinci deprem yerel saat ile birlikte başkent Tiran’a tam tamına 32 kilometrelik bir uzaklıkta, liman kentlerinden biri olan Durres’in kuzey bölgesinde gerçekleşmiş oldu.

Başkent Tiran’ın batı bölgesinde yerin tam tamına 10 kilometrelik alt kısmında meydana gelen depremin; Bulgaristan ile birlikte Hırvatistan, Bosna Hersek, Kosova, İtalya, Sırbistan, Karadağ ve Kuzey Makedonya içerisinde hissedilmiş olduğu ifade edildi. ”Geçmiş olduğumuz otuz senede Arnavutluk’ta gerçekleşen en şiddetli deprem” şeklinde bulunduğu ifade edilen afet sonucunda bir takım binaların yıkılmış olduğu ve enkaz altında insanların bulunduğu konusunda da açıklamalar yapıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.