Eski sisteme geri dönüleceği açıklaması yapıldı

40

Milli Eğitim Bakanı görevinde bulunan Ziya Selçuk, sınıf tekrarının kaldırılmış olmasının öğrencilerin göstermiş olduğu performansı olumsuz bir şekilde etkilediğini ifade etti.

Sabah Gazetesi’ne özel bir konuşma gerçekleştiren Milli Eğitim Bakanı görevinde bulunan Selçuk açıklamasında; ”Sınıf geçme noktası üzerinde öğrenmeyle alakalı süreçleri gerçek bir açıdan ön koşul durumuna getirmiş olacağız. Sınıf tekrarıyla alakalı bir şart olmadığından dolayı öğrencilerimizin de söz konusu bu hedefe yönelik algısından dolayı performansında bir düşüş oldu. Başarıyı daha fazla arttırabilmek amacıyla öğrenci gerekliyse ikmale kalmış olacak ve olanaklarına göre dersini okul içerisinde ya da uzaktan eğitim ile almış olacak. Yaz döneminde ikmal çalışmaları yapılabiliyor olacak” ifadelerine yer verdi.

Bakan görevinde bulunan Selçuk temel durumda bulunan derslerin de aşamalandırılacak olduğunu ifade ederek; ”Örnek olarak matematik dersi bundan sonra 1 ile birlikte 2 ve de 3 şeklinde bölünmüş olacak. Matematik 1’i geçememiş olan matematik 2’yi hiç bir şekilde alamıyor olacak. Türkçe ile alakalı eğitim kalitesinin daha da arttırılabilmesi amacıyla yeterliliği ölçebilen bir eğitim alt yapısı kurulmuş olacak” ifadeleriyle konuşmasını sürdürdü.

Bakan görevinde bulunan Selçuk, şu anda tasarım aşamalarında bulunan yeni karne çalışmasıyla alakalı olarakta bilgiler aktarırken; ”Yeni karneler üzerinde temel dersler içerisinde notun hemen yan tarafında başarıyla beraber eksikliklerin sebepleri de belirtilmiş olacak” şeklinde bir açıklama yaptı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.