Bakan’dan müjdeli haber geldi

21

Aile ile Çalışma ve de Sosyal Hizmetler Bakanı görevinde bulunan Zehra Zümrüt Selçuk, Twitter hesabı üzerinden; mutlu bir birey ile birlikte uyumlu bir aile ve müreffeh bir toplumla alakalı olarak çalışmayı sürdürdüğünü ifade etti.

”BizÇalışanBüyükBirAileyiz” şeklindeki etiketle yapmış olduğu paylaşım esnasında Selçuk; ”2.313 tane sözleşmeli personelin yanı sıra, 322 tane kadrolu bir şekilde personel, 1000 tane işçi ve 1000 tane de ASDEP personellerini büyük ailemize katacağız” şeklinde bir müjde vermiş oldu.

Diğer taraftan ise Aile ile birlikte Çalışma ve de Sosyal Hizmetler Bakanlığının Personel Dairesi Başkanlığına ait internet sayfası üzerinden konuya yönelik detaylara erişim sağlanabileceği bilgisi de yer almış bulundu.

Aile ile birlikte Çalışma ve de Sosyal Hizmetler Bakanlığına ait internet sitesi üzerinden gerçekleştirilen açıklama içerisinde, ”Aile ile Çalışma ve de Sosyal Hizmetler Bakanlığının Taşra Teşkilatı içerisinde yer alan 657 sayısına sahip Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesinin dahilinde istihdam edilmek amacıyla sözleşmeli bir şekilde personel alımı gerçekleştirilecek.” ifadelerine yer verildi.

Açıklama içerisinde şu ifadeler yer aldı;

”ÖSYM’nin Başkanlığının düzenlemiş olduğu Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS)’nın (B) grubunda yer alan puan sıralamaları esas alınmak sureti ile direkt olarak gerçekleştirilecek merkezi yerleştirmeyle alakalı işlemler 21 Kasım 2019 tarihinden itibaren başlamış durumdadır.

Adaylar ise söz konusu bu tercihlerini, 21 ila 27 Kasım 2019 tarihlerinin arasında gerçekleştirebiliyor olacaklar.

Tercihle alakalı işlemler, 27 Kasım 2019 tarihi içerisinde saatler 23:59’u gösterdiğinde sona ermiş olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.