Terör örgütü sivilleri hedef almayı sürdürüyor

23

Rusya ve Türkiye’nin arasında 22 Ekim tarihi içerisinde varılmış olan Soçi Mutabakatı’na bakılırsa terör örgütlerinden YPG ile PKK’nın Suriye’nin kuzey bölgesinde bulunan Tel Rıfat isimli ilçeyi boşaltması gerekliydi. Fakat söz konusu bu mutabakata karşın ilçeyi hiç bir şekilde boşaltmamış olan terör örgütü, sivil kişileri de hedef almayı sürdürüyor. Tel Rıfat’a adeta yuvalanmış durumdaki teröristlerin Azez isimli bölgeye düzenlemiş oldukları saldırı esnasında 1 kişi yaşamını yitirdi, on üç kişi ise yaralanmış oldu.

Teröristler, Tel Rıfat ilçesinde yuvalanmış oldukları Minnağ beldesi üzerinden, Kilis’in karşı taraflarında bulunan Suriye topraklarındaki Azez isimli ilçe merkezine tam tamına sekip top mermili saldırı gerçekleştirdi.

Top mermilerinin yanında Katyuşa roketlerinin de atılmış olduğu bu saldırılar esnasında ilk belirlemelere bakılırsa bir tane sivil yaşamını kaybederken on üç tane sivil de yaralanmış oldu.

Türk Silahlı Kuvvetleri ise, teröristlerin yuvalanmış olduğu bu mevzileri obüs atışları yapıp hedef alıp saldırıya karşılık vermiş oldu. Zeytin Dalı Harekatı’yla birlikte Afrin bölgesinden çıkartılmış olan YPG ile PKK terör örgütü, ilçenin güneydoğu bölgesinde yer alan Tel Rıfat bölgesi üzerinde işgalini devam ettirmekte.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.