Çıkan yangında yaşamlarını yitirdiler

red flame fire texture backgrounds
15

Sakarya ilinde yer alan Hendek ilçesi içerisinde, tek kattan oluşan evde meydana gelen yangın esnasında Yasin Çolak (1,5) ile birlikte abisi Mert Çolak (3) yaşamını yitirdi.

Hendek ilçesinde yer alan Dereboğazı Mahallesi üzerinde Çolak ailesinin olduğu bilgisine ulaşılan tek katlı bir tane evde öğle saatlerine doğru henüz bilinmeyen bir sebepten dolayı yangın meydana geldi. Evden çıkmaya başlayan dumanların farkın varanlar ise hızlı bir şekilde itfaiyeye ihbarda bulundu. Olayın yaşandığı yere itfaiye ekipleriyle birlikte sağlık ekipleri ve polis ekipleri yönlendirildi. İtfaiye ekipleri yangına müdahalede bulunurken, evde yer alan Yasin ile birlikte abisi ise Mert yaşamını kaybetti.

Baba olduğu açıklanan İsa Çolak’ın yangın esnasında işte, anne olduğu bilgisine ulaşılan Cansu Çolak’ın da evin yakın bir bölgesinde yer alan bir bahçede bulunduğu bilgisine ulaşıldı. Söz konusu bu yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürülmüş durumdayken, eve geldiğinde çocuklarının yaşamını yitiren Cansu Çolak, sinir krizleri geçirmiş oldu.

Sağlık personelleri Çolak’a ambulans içerisinde bir müdahalede bulunurken, olayın gerçekleştiği yere intikal eden yakınları ise çocukların yaşamını yitirdiğini öğrendikten sonra gözyaşlarına boğulmuş oldu. Polis ekipleri, ev içerisinde incelemelerde bulunurken, yangınla alakalı olarakta bir soruşturma başlatılmış durumda.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.