Kadilerinin yangın esnasında öldüğünü öğrenince sinir krizi geçirdi

51

İzmit ili içerisinde, bir tane evde meydana gelen yangın esnasında dumandan etkilendiği açıklanan üç tane kedi, itfaiye erlerinin gerçekleştirdikleri kalp masajlarına karşın hiç bir şekilde kurtarılamadı. Ev sahibi olduğu açıklanan Leyla Açıkgöz ise yaşamını yitiren kedilerinin yanı başında sinir krizleri geçirdi.

İzmit ilinde yer alan Cedit Mahallesinin Şen Sokak üzerindeki üç kattan oluşan binanın ilk katında Leyla Açıkgöz’e ait olduğu açıklanan dairenin içinde halen tespit edilemeyen bir sebepten dolayı yangın meydana geldi. Evden çıkmaya başlayan dumanları farkedenlerin ihbarda bulunmasının hemen sonrasında olayın yaşandığı yere polis ekipleri ile birlikte itfaiye ekipleri ve sağlık ekipleri yönlendirildi. Yangına müdahalede bulunan itfaiye personelleri, çıkan alevleri de çok kısa bir zamanda kontrol altına almış bulundu. Hemen sonrasında da evde yer alan üç tane kediyi dışarıya çıkarttı. İtfaiye personelleri, nefes almadığı görülen kedilere, kalp masajı yaptıktan sonra oksijende verdi. Fakat gösterilen bütün çabalara karşın kediler hiç bir şekilde kurtarılamadı. Kedilerinin yaşamını yitirdiğini görmüş olan Leyla Açıkgöz ise sinir krizleri geçirmiş oldu. Fenalaştığı açıklanan Açıkgöz’ü ise yakınları teselli etmeye çalıştı.

Yangın esnasında tamamen kullanılamaz bir duruma gelmiş olan bu evde, beş tane kedinin yer aldığı, kedilerden bir tanesinin Leyla Açıkgöz’ün kızı tarafından muayene için veterinere götürülmüş olduğu, bir tanesinin de pencereden kaçıp kurtulmuş olduğu bilgisine ulaşıldı.

Yangınla alakalı olarak bir soruşturma başlatılmış durumda.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.