Dar gelirliler için konut müjdesi

29

Hazine ile Maliye Bakanı görevinde bulunan Berat Albayrak tarafından müjde verilen dar gelirlilere 20 sene vadeli düşük faiz bulunan senelik 100.000 tane konutla ilgili olarak Çevre ile Şehircilik Bakanı görevinde bulunan Murat Kurum’dan da bir açıklama gelmiş durumda. Bakan görevinde bulunan Kurum, dar gelirliler için yapılacağı açıklanan 100.000 tane konutla ilgili olarak çalışmayı başlatmış olduklarını belirtti.

NTV kanalındaki canlı yayın esnasında soruları cevaplamış olan Bakan görevinde bulunan Kurum’un açıklamaları arasından satır başlarından bazıları ise şöyle;

”Kentsel dönüşüm ile alakalı bir strateji ortaya koymuş olduk. 4 tane ana başlığın altında da toparladık. Bizim ülkemize bakmış olduğunuzda senede 23.000 tane deprem gerçekleşiyor. 80.000 tane canımızı da yitirdik toplamda. Bu kapsamda depremin aslında bir terör kadar tehlikeli bir durumda bulunduğuna inanmaktayım.

Ayrıca başlatmış olduğumuz 50.000 tane sosyal konut ile alakalı olarak 638.000 tane başvuru yapıldı. Mahalle kültürlerini çok iyi bir şekilde yansıtabilecek projeler olarak yapılacak. 2.500 tanesinin inşaatını başlatmış bir durumdayız. Hedefimiz ise tam tamına 250.000 tane sosyal konut yapabilmek. Dar gelirli olanlar için de senede 100.000 tane konut yapmış olacağız. Bununla ilgili olarakta çalışmalara başlamış bir durumdayız. Bütün kentlerimiz içerisinde projeler gerçekleştirmeye de gayret göstermekteyiz..”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.