Emekli polisler koruma içim gönüllü oldu

17

Cumhuriyet Halk Partisi’nin İstanbul İl Başkanı görevinde bulunan Canan Kaftancıoğlu ile birlikte İYİ Parti’nin İstanbul İl Başkanı görevinde buluna nBuğra Kavuncu’nun koruma görevinde bulunan polisler İçişleri Bakanlığı tarafından verilen bir talimattan sonra geri çekildi. Bakanlık tarafından alınmış olan bu karar Cumhuriyet Halk Partisi’nin yanı sıra İYİ Parti tarafından da çok büyük bir tepkiyle karşılanmış bir durumdayken bu adımının hemen sonrasında da emekli durumdaki polisler Kaftancıoğlu’nun korumalığını yapmak amacıyla gönüllü olduklarını duyurdu.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Genel Merkezi ile birlikte Cumhuriyet Halk Partisi’nin İstanbul İl Başkanlığı’na özel bir dilekçe yazmış bulunan emekli polisler; ”Hiçbir şekilde karşılık ile birlikte çıkar ve de menfaat beklentisi olmadan Cumhuriyet Halk Partisi’nin İstanbul il Başkanı görevinde buluna nSayın Canan Kaftancıoğlu’nu koruma görevini üstlenmeye ve onu korumaya hazırız.” ifadelerine yer verdi.

Kendilerini ayrıca ”Cumhuriyeti’in emekli polisleri” ismiyle duyurmuş olan bu grup; ”Yasal bir şekilde bakıldığında da hiçbir engelimiz bulunmamaktadır. Halkımıza da duyurulur. ” şeklinde bir not paylaştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.