Amerika ziyaretiyle ilgili açıklama geldi

33

Cumhurbaşkanlığı’nın İletişim Başkanlığı tarafından yapılmış olan açıklamaya bakılır ise Cumhurbaşkanı görevinde bulunan Erdoğan, Amerika Birleşik Devletleri’nin Başkanı görevinde bulunan Donald Trump’ın davetine icabet ederek 12 ila 13 Kasım tarihi içerisinde Amerika Birleşik Devletleri’ne çalışma ziyareti gerçekleştirecek. Ziyaret esnasında Cumhurbaşkanı görevinde bulunan Erdoğan, Trump’la baş başa bir görüşme yapacak ve gerçekleştirilecek heyetler arasındaki görüşmeye mevkidaşı ile beraber başkanlık etmiş olacak.

Açıklamaya bakılır ise, görüşmeler esnasında Türkiye ve Amerika Birleşik Devletleri arasında yer alan ikili ilişkiler bütün boyutlarıyla beraber ele alınmış olacak. Görüşmeler esnasında Suriye ilk sırada yer almak üzere bölgesel ve küresel sorunların ele alınacak olması, öte yandan terörizmin her çeşidiyle mücadele etmede dayanışmanın yanı sıra işbirliği ve de eşgüdümün güçlendirilmesi amacıyla atılabilecek en somut adımların üstünde duruluyor olacak.

Diğer taraftan Cumhurbaşkanı görevinde bulunan Erdoğan, Amerika Birleşik Devletleri Ticaret Odası’nın ev sahipliğiyle birlikte gerçekleşecek toplantı esnasında iş insanlarına da hitap ediyor olacak. Erdoğan’ın öte yanan Maryland Eyaleti içerisinde yer alan Amerika Diyanet Merkezi’ne bir ziyaret gerçekleştirmesi, Türkiye vatandaşlarının yanı sıra Türkiye kökeni bulunan Amerikalılar ve Müslüman toplumunun temsilcileri ile de bir araya gelmesi konusunda planlamalar yapıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.