Mansur Yavaş öğrencileri sevindirmeyi sürdürüyor

32

Ankara Büyükşehir Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan Mansur Yavaş, üniversite öğrencileri için tam tamına 2 tane müjde birden vermiş oldu. Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nde öğrenim gören öğrencilerin okullarına çok daha hızlı bir şekilde ulaşabilmesi amacıyla ekspres bir hattın devreye alınacak olduğu konusunda açıklama yapan Yavaş, pazartesi günü itibariyle üniversite durağı içerisinde öğrenciler için çorba ikramı yapılacağının duyurusunu yaptı.

Ankara Büyükşehir Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan Mansur Yavaş, Başkent içerisinde öğrenim görmeye devam eden üniversite öğrencilerinin problemlerine çözüm üretmeyi devam ettiriyor.

Mansur Yavaş Twitter hesabı üzerinden yapmış olduğu paylaşım içerisinde; ”Sevgili gençlerimiz, isteklerinize hiç bir şekilde sessiz kalmadık. Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde öğrenim gören öğrencilerimizin okullarına daha hızlı bir şekilde ulaşması amacıyla ekspres hattımız seferine başlayacak. Öte yandan pazartesi gününde sabah saatler 08:00 itibariyle üniversite durağı içerisinde de çorba ikramına başlayacağız. Öğrencilerimiz için başarılar dilemekteyim.” şeklindeki ifadelerine yer verdi..

Diğer taraftan, geçmiş olduğumuz günler içerisinde Mansur Yavaş’ın talimat vermeyiyle, aylık olarak doldurulan öğrenci abonman kartı üzerinde 27 yaşla birlikte altındaki kullanım sınırı kaldırılmış oldu. Artık örgün eğitim sistemi içerisinde bulunan bütün öğrenciler, 200 biniş gerçekleştirilen 60 Türk Lirası tutarındaki indirimli özelliğe sahip aylık abonman kartı kullanabiliyor olacak. 20 Ekim tarihi içerisinde Ankara ilinde ilk defa başlamış olan bu uygulamadan bu zamana kadar tam tamına 46.000 tane öğrenci faydalanmış oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.