Antalya ve İzmir’deki depremler korkuttu

33

İzmir ilinde merkez üssünün Çeşme ilçesisi olduğu açıklanan, Richter ölçeğine bakılır ise, 3.0 büyüklüğü bulunan bir deprem gerçekleşti.

Afet ile Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesi tarafından açıklanan verilere bakılırsa, saatler 18:16’yı gösterirken merkez üssü İzmir ilinde yer alan Çeşme ilçesi olarak açıklanan 3.0 büyüklüğü bulunan bir deprem gerçekleşti. Söz konusu bu depremin 7,00 kilometrelik derin bir bölgede olduğu ifade edildi.

Akdeniz Bölgesinde de, Antalya ilinde yer alan Alanya ilçesinin açık bölgesinde, Richter ölçeğine bakılırsa 3.1 büyüklüğüne sahip bir deprem gerçekleşti.

Afet ile Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesi tarafından açıklanan verilere bakılırsa, saatler 17:39’u gösterirken, Akdeniz bölgesinde 3.1 büyüklüğüne sahip bir deprem gerçekleşti. Antalya ilinde yer alan Alanya ilçesinin 51,23 kilometrelik açık bölgesinde gerçekleşen bu depremin 17,83 kilometrelik derinde gerçekleştiği da ifade edildi.

Ankara’da sallandı

Afet ile Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından (AFAD) yapılmış olan açıklamaya bakılır ise saatler 13:11’i gösterirken Ankara ilinde yer alan Mamak ilçesinde 3.4 büyüklüğüne sahip bir deprem gerçekleşti.

Söz konusu bu deprem, yerin 7 kilometrelik derin bir bölgesinde gerçekleşti. Kandilli Rasathanesi tarafından yapılmış olan açıklama içerisinde depremin merkez üssünün ise Beynam-Bala olduğu ifade edildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.