Meteoroloji kar yağışı konusunda uyardı

28

Doğu Anadolu Bölgesi içerisinde bulunan dört tane il ile ilgili olarak sağanak yağışın yanı sıra kar yağışı konusunda da bir uyarı gelmiş oldu. Meteoroloji tarafından yapılmış olan uyarı içerisinde; Erzurum iliyle birlikte Kars ili, Erzincan ili, Ardahan ili ve etrafında aralıklı bir şekilde beklenmekte bulunan yağmur ve sağanak yağış, zaman içerisinde yüksek bölgelerde karla karışık yağmurun yanı sıra kar şeklinde de görülmeye başlanacak ifadelerine yer verildi.

Doğu Anadolu Bölgesi içerisinde yer alan illerine bazılarında beklenmekte olan sağanak yağışın, yüksek bölgelerde karla karışık yağmurun yanı sıra kar şeklinde görülecek olduğu açık bir şekilde bildirilmiş bir durumda.

Meteorolojinin 12. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılmış olan açıklamaya bakılır ise, bölgenin tamamında yarın öğlen saatleri itibariyle başlayacak sağanak yağışların, cumartesi akşam saatlerine kadar sürmesi konusunda bir beklenti var.

Erzurum ilinin yanı sıra Erzincan iliyle birlikte Kars ili ve Ardahan ilinin etrafında aralıklı bir şekilde beklenmekte olan yağmur ve sağanak yağış, zaman içerisinde yüksek bölgelerde karla karışık yağmurun yanı sıra kar şeklinde görülmeye başlanacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.