Belediyelerle alakalı çok önemli bir değişiklik

29

AK Parti tarafından hazırlanmış olan yerel yönetimlerle alakalı yasa düzenlemesiyle alakalı ayrıntılar kesinleşmeye başlamış bir durumda. Belediye başkanı ile birlikte meclisin üyesi olanlar tek belediye firmasından maaş alıyor olacak.

Düzenlemeye bakılır ise, belediye başkanı olanların belediyeye bağlı firmalar üzerinen maaş alımı yapmalarına yönelik uygulamaya son verilmiş olacak. Bir taneden fazla görev durumunda da tek firma üzerinden maaş alınıyor olacak. Öte yandan, belediye başkanı ile birlikte meclise üye olanlar tek bir belediye firmasında görev yapabiliyor olacak. ”Etik” şeklindeki bir başlık altında gerçekleştirilen düzenleme esnasında akraba görevlendirmeleriyle alakalı olarakta sınırlama getirilmiş olacak.

Verimliliğin çoğaltılması maksadıyla bir başka çalışma ise Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi içerisinde yürütülmeye başlanmış durumda. Liyakat ile birlikte yetkinliğin çoğaltılması amacıyla yol haritası belirlenmiş bir durumda. Kamu çalışanları için ödüllendirme sistemi getirilmiş olacak. Performansa bakılır ise maaş konusunda artış veyahut kariyerde yükselme benzerindeki teşvikler sağlanmış olacak.

Kamu içerisinde istihdamla alakalı ilanların şeffaf bir durumda bulunması amacıyla özel bir sistem geliştirilmiş olacak. Bu söz konusu sistemle beraber insan kaynakları, süreci çevrimiçi bir şekilde izleyebiliyor olacak. Kamu kurumlarıyla birlikte kuruluşlarının marka değerini çoğaltabilmek amacıyla bilişim teknolojilerine uygun durumda çalışmalar gerçekleştirilebiliyor olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.