Bir gece içerisinde servet sahibi oldu

27

Hong Kong’da yer alan bir tane aile, Amerika Birleşik Devletleri’nde Pensilvanya Üniversitesi içerisinden yeni mezun olduğu açıklanan 24 yaşında bulunan oğullarına hediye olması amacıyla firmalarının 3,88 milyar dolar tutarındaki hissesini devretmiş oldu.

Eric Tse ise böylelikle, Amerika Birleşik Devletleri’nin Başkanı görevinde bulunan Donald Trump ile birlikte ünlü durumda bulunan yönetmenlerden Steven Spielberg ve de Starbucks’un kurucularından Howard Schultz’u geçip dünya üzerindeki en zengin 550 kişiden bir tanesi oldu. Eric’in annesiyle birlikte babası, Çin’in ilaç devlerinden biri olan Sino Biopharmaceutical şirketinin İcra Kurulu içerisinde.

Firma tarafından Salı gecesinde gerçekleştirilmiş olan açıklama içerisinde, hisselerin beşte birlik kısmının bedelsiz bir şekilde Eric Tse’ye devredilmiş olduğu konusunda bir açıklama yapıldı. Açıklama içerisinde; ”Tse’nin gazetelerin yanı sıra öteki kuruluşların oluşturmuş olduğu zenginler listesi üzerinde kendi ismiyle değil ailesi ismine girmek amacıyla gayret göstereceği” ifade edildi.

Amerika Birleşik Devletleri ise, firma açıklaması içerisinde; ”düşük profile sahip bir yaşam” imasında bulunmasına karşın Tse’nin Instagram platformu üzerinde yaptığı paylaşımların çok daha değişik bir portre çizmiş olduğuna da dikkat çekmiş oldu. Bu söz konusu paylaşımlar, sık bir şekilde dünya sosyetesinin ileri gelen kişilerinin yanı sıra Çin asıllı siyasetçilerle de bir araya gelmeye başlayan Tse’nin tamamen hareketli bir yaşam tarzının bulunduğuna açıkça işaret etmekte.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.