Alt geçidi kullanmadıkları için canlarından oldular

24

Samsun ili içerisinde, cenaze evinde düzenlenen mevlitten çıkarak evine dönmekte olan Münevver Anayol ve Asibe Karaman, ortalama olarak 100 metre ilerde yer alan alt geçiti kullanmak yerine, yolun üzerinden karşıya geçmeye çalıştığı esnada, bir tane otomobilin çarpması sonrasında yaşamını yitirdi. 2 tane kadının cenazesi gerçekleştirilen otopsinin hemen sonrasında yakınlarına teslim edilmiş oldu.

Elde edilmiş olan bilgilere bakılırsa bu olay Tekkeköy ilçesi içerisinde Kerimbey Mahallesi’nin Atatürk Bulvarı üzerinde, saatler 20:00’yi gösterirken, yakınları olan birinin cenazesinin mevlidinden geri dönmekte olan Münevver Anayol’la Asibe Karaman ortalama olarak 100 metre ilerde yer alan alt geçidi kullanmanın yerine, yolun refüj kısmında bariyer yer almayan bölümden karşıya geçmeyi istedi. Bu esnada ise Samsun ilinden Ordu iline doğru seyir halinde bulunan Şahin Köse yönetiminde olan 55 AB 557 plakasına sahip otomobil, 2 tane kadına da çarpmış oldu.

Çevrede yer alanların ihbarda bulunmasının hemen sonrasında olayın yaşandığı yere sağlık ekipleriyle birlikte polis ekipleri yönlendirildi. Sağlık ekipleri tarafından yapılmış olan kontrol esnasında Münevver Anayol ‘un yaşamını yitirdiği tespit edildi. Ağır bir şekilde yaralandığı açıklanan Asibe Karaman da ilk müdahalesinden sonra hastaneye götürüldüğü sırada yolda yaşamını kaybetti. 2 tane kadının cansız durumdaki bedenleri ise Samsun Eğitim ile Araştırma Hastanesi’nde gerçekleştirilen otopsilerin hemen sonrasında yakınlarına verildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.