Süreleri doldu

21

PYD’lı teröristler için Türkiye’nin sınır bölgesinden 32 kilometrelik güney bölgeye çekilmeleri amacıyla verilmiş olan beş günlük zaman saatler 22:00’yi gösterirken doldu. Türk Silahlı Kuvvetleri, 444 kilometrelik hat üzerindeki çekilmeyle alakalı vermiş olduğu bilgilere bakılırsa Barış Pınarı Harekatı gerektiği zaman daha da kararlı bir biçimde sürüyor olacak.

Milli Savunma Bakanlığı ise Amerika Birleşik Devletleri’yle yapmış olduğu anlaşmanın kapsamında YPG’li teröristlerin bölge üzerinden çekilmesi konusunda yapmış olduğu açıklama içerisinde mutabakata bakılırsa YPG ile PKK’lı teröristlerin bölge üzerinden çıkartılmasına yönelik sürecin yakınen takip edilmiş olduğu, bölge üzerinden de 136 tane arabanın çıkış yapmış olduğu ifade edildi.

Bakanlık açıklaması içerisinde saatler 22:00’yi geçtikten sonra karşılaşılmış olan teröristlerin tamamen etkisiz bir duruma getirileceklerine vurgu yapıldı.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin tarafından güvenli durumda bulunan bölgenin tesis edilmesine yönelik mutabakata tamamen uyulmuş olduğu, YPG ile birlikte PKK’lı teröristler tarafından şu zamana kadar tam tamına 42 tane taciz ve ihlal yapılmış olduğu ifade edildi.

Bakanlık açıklaması içerisinde; ”Taciz ile birlikte ihlallere karşı bizim meşru müdafaa ile hakkımız sürekli olarak geçerli bir durumdadır. Yapılmış olan ihlal ile birlikte tacizler Amerika Birleşik Devletleri’yle de anlık bir şekilde paylaşılıyor” şeklindeki ifadelerine yer verilmiş oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.