Norveç saldırı ile sarsıldı

13

Norveç ülkesinin başkenti olarak öne çıkan Oslo kentinde silahlı durumda bulunan bir tane saldırgan çalmış olduğu ambulansı kalabalığın üstüne sürmüş oldu. Çok fazla sayıda insanın yaralanmış olduğu bu olay esnasında saldırgan, polis ekipleri tarafından açılmış olan ateş sonrasında durdurulabilmiş oldu.

Norveç ülkesinin başkenti Oslo kentinde silahlı bir kişi çalmış olduğu ambulansı kalabalığın üstüne sürüp çok fazla sayıda kişiyi yaralamış oldu.

Oslo kentinde yer alan polis ekiplerinin yapmış olduğu basın açıklamasına bakılırsa, silahlı durumda bulunan bir kişi çalmış olduğu bu ambulansı Torshov Caddesi üzerinde kalabalığın üstüne doğru sürmüş oldu. Silahlı durumda bulunan saldırgan, polis ekipleri tarafından açılmış olan sonrasında durdurulabildi. Yaralı bir şekilde ele geçirilmiş olan saldırgan hastaneye götürüldü. Çok fazla sayıda insanın ambulansın altında ezilmiş olduğu bu bölge üzerinde bir de bebek arabası yer alırken, yaralı durumdaki vatandaşlar ise hızlı bir şekilde hastaneye götürüldü.

Oslo’da görevli bulunan emniyet müdürlüğü konuyla alakalı çok daha geniş çaplı bir araştırma başlatmış oldu. Olayla alakalı terör eylemi olma konusundaki bir ihtimal üzerinde durulmakta. Saldırgan kişinin ambulansı çalması konusunda yardımcı olan bir tane kadın da polis ekipleri tarafından aranmaya başladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.