Tuvalette doğurup çöp kutusuna attı

23

Antalya ili içerisinde nişanlı olduğu gençten hamile kaldığı bilgisine ulaşılan H. A. (17), hastanenin tuvalet kısmında dünyaya getirmiş olduğu kız bebeği hiç kimsenin görmemesi amacıyla çöp kovasının içine attı. Hastanede yer alan personeller tarafından bulunduğu açıklanan bebeğin ise yaşamını yitirdiği anlaşıldı. H. A. ile ilgili olarak ”canavar bir şekilde hisle üst soyda yer alan akrabayı kasten öldürmek” şeklindeki bir suçla hazırlanmış olan iddianame, Antalya Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilmiş durumda.

Söz konusu bu olay, 14 Ocak tarihi içerisinde Atatürk Devlet Hastanesi’nde gerçekleşti. H. A. isimli genç, 2018 senesinin Temmuz ayı içerisinde, nişanlısı olduğu bilgisine ulaşılan A. K. (22)’yle 2 defa beraberlik yaşadı. H. A. isimli kız ocak ayı içerisinde karın ağrısından dolayı ilk önce sağlık ocağına muayeneye gitti. Burda yer alan doktorların ”Kimse ile ilişkiye girdin mi?” şeklindeki sorularına korktuğu için ”Girmedim” şeklinde bir cevap veren H. A ile ilgili olarak, doktorlar taş düşürmekte olabileceğini ifade etti. İlaç yazıldıktan sonra evine yollanan H. A’nın karın ağrısı kesilmeden sürünce, bu defa da ablası olduğu açıklanan B. A. tarafından hızlı bir şekilde Atatürk Devlet Hastanesi’ne muayene için götürüldü.

Burda tuvalet içerisinde doğum gerçekleştiren H.A bebeği ise çöp kovasının içine attı. Kısa bir süre sonra durumunda fark edilmesinin ardından gözaltına alınmış olan H. A., çıkartıldığı nöbetçi hakimlik tarafından adli kontrol şartı ile serbest bırakılmış oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.