Suriye Bölgesine yeni özel harekat polisleri gönderildi

28

Suriye ile alakalı anlaşmanın dahilinde 120 saatlik bir süreyle ateşkes ilan edilmiş durumda. Anlaşmanın koşullarına bakılırsa 120 saat sürecek zaman içerisinde güvenli bölge üzerinden çekileceği açıklanan teröristleri kontrol amacıyla bölgeye takviye birlikler sevk ediliyor. Giresun İl Emniyet Müdürlüğü içerisinde görev yapmaya devam eden özel harekat polisleri, Türkiye’nin güney sınır bölgesinde meydana getirilmeye çalışılmakta olan terör koridorunu ortadan kaldırmak, bölgeye barışla beraber huzuru getirebilmek maksadıyla başlatılmış olan Barış Pınarı Harekatı’na uğurlanmış oldu.

Özel Harekat Şube Müdürlüğü içerisinde gerçekleşecek uğurlamanın hemen öncesinde ise kurban kesilmiş oldu, İl Müftüsü görevinde buluna nMuhittin Oral tarafından da güvenlik personelleriyle alakalı dualar edildi. İl Emniyet Müdürü görevinde bulunan Fahri Aktaş, özel harekat polisleri ile alakalı olarak bir konuşma gerçekleştirdi. Sonrasında ise Barış Pınarı Harekatı’na katılım sağlayacak özel harekat polis memurları, görev arkadaşlarının yanı sıra aileleri ile de vedalaştı. Polislerden bazıları, küçük yaşta bulunan çocuklarını kucaklarına aldı ve fotoğraflar çektirdi. Özel harekat polis memurları daha sonrasında ise, otobüslerle Kilis iline gitmek amacıyla yola çıkmış oldu.

Ülkemizin değişik kentleri üzerinden yollanan personellerle zırhlı personel taşıyıcılardan meydana gelen özel konvoy, Kilis kent merkezi üzerinden geçiş yaparak yoğun güvenlik önlemleriyle birlikte sınır hattına doğru hareketini sürdürdü. Personelin ile birlikte araçların ise, Kilis – Suriye sınırı üzerinde konuşlu durumda bulunan birliklere takviye maksadıyla yollandığı bilgisine ulaşıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.