Lojman satışlarının bu ay başlayacağı açıklandı

28

Kamu içerisinde tasarruf tedbirlerinin dahilinde lojmanların satılma işlemleri gündeme gelmeye başlamıştı. Bunun dahilinde ise, geçmiş olduğumuz günler içerisinde lojmanların satılmasına yönelik kriterler üzerinde de iyileştirmeler meydana getirilmişti. Bedel ile alakalı tespitleri gerçekleştirilmiş olan lojmanların satış işlemlerine bu ay başlanmış olacak.

Satışa çıkacağı açıklanmış olan söz konusu bu lojmanlar Ankara iliyle birlikte Bursa ili, İzmir ili, Antalya ili ve ayrıca Mersin ilinde yer almakta. Konut içerisinde oturmakta olan memura da öncelik verileceği açıklandı. Memurlar için 5 sene ile birlikte 7 sene ve de 10 senelik bir zamanla ödeme seçenekleri sunuluyor olacak.

Memur, konut ile ilgili olarak 5 sene içerisinde ödeme yapacaksa %20’lik bir kısmı peşin bir şekilde geriye kalmış olan tutarı da 60 aylık bir zamanda, 7 sene içerisinde ödeme yapacaksa %25’lik bir kısmı peşin bir şekilde geriye kalmış olan tutarı da 84 aylık bir zamanda, 10 sene içerisinde ödeme yapacaksa %30’luk bir kısmı peşin bir şekilde geriye kalmış olan tutarı da 120 aylık bir zamanda TÜFE (enflasyon) oranı konusundaki artışlar ile taksitli bir şekilde ödeme gerçekleştirebilecek. Peşin bir şekilde satın alımda ise %10 tutarında bir indirim yapılabilecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.