İçici olduğuna açıklayıp yanındakileri ihbar etti

19

Adana ili içerisinde torbacılara yönelik olarak gerçekleştirilen operasyon kapsamında gözaltına alındığı açıklanan 1 tanesi kadın 8 kişi arasından 4 tanesi tutuklandı.

Adana Emniyet Müdürlüğünde görev yapmaya devam eden Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesinin Müdürlüğüne bağlı ekipler, merkez Seyhan ilçesi içerisinde yer alan Bahçeşehir mahallesi ile birlikte Gülbahçesi mahallesinde uyuşturucu satışı gerçekleştirildiği konusunda bir ihbar aldı. İhbarda bulunulmasının hemen sonrasında harekete geçmiş olan polis ekipleri söz konusu bu 2 tane mahalle içerisinde operasyon gerçekleştirdi. Polis ekipleri bir tane otomobil için ”dur” şeklinde bir ihtarda bulundu fakat aracın şoförü kaçmaya başlayınca bir kovalama yaşanmış oldu. Kısa bir zaman devam eden kovalamanın hemen sonrasında polis ekipleri otomobili durdurmayı başardı.

Arabada yer alan Serana B. (25) isimli kadın kendinin içici olduğunu otomobil içerisinde yer alanların uyuşturucu almış olduğunu uyuşturucunun ise powerbank’ın iç kısmında yer aldığını olduğunu ifade etti. Bunun hemen sonrasında gerçekleştirilen arama esnasında powerbank iç kısmından uyuşturucu çıkmış oldu. Polis ekipleri otomobil içerisinde yer alan kadınla beraber 6 kişiyi de hızlı bir şekilde gözaltına almış oldu.

Başka bir operasyonda da uyuşturucu satmış olduğu iddia edilen 2 kişi ekipler tarafından gözaltına alınmış oldu. 2 farklı operasyon içerisinde 42 gramlık ağırlığa sahip sentetik bonzai ile birlikte 710 gramlık ağırlığa sahip esrar ve powerbank içinde gizlenmiş 137 gram ağırlığındaki metamfetaminin yanı sıra araç anahtarı görünümüne sahip hassas bir terazi ele geçirilmiş oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.