Komandolar ile bordo bereliler Münbiç yolunda

32

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Suriye sınırı üzerinde güvenli bir bölge meydana getirmek maksadıyla Fırat’ın doğu bölgesinde başlatmış olduğu Barış Pınarı Harekatı’nın dahilinde nehrin batı kısmında yer alan Münbiç sınır bölgesinde hazır bir şekilde beklemekte olan Türk askerleriyle beraber Suriye Milli Ordusuna ait birlikler, Münbiç kentine doğru hareket etmeye başladı. Cumhurbaşkanı görevinde bulunan Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşması esnasında; ”Münbiç ile alakalı hususta da kararımızı uygulama aşamasına geçmiş bir durumdayız” şeklindeki açıklamasının hemen ardından komando birliklerinin Münbiç ketine intikale başlamaları dikkat çekmiş oldu.

Barış Pınarı Harekatı esnasında fazlasıyla başarılı bir biçimde ilerlemeye devam eden Türk Silahlı Kuvvetleri, Tel Abyad kenti ile birlikte Resulayn kentini terör örgütlerinden biri olan YPG’den tamamen temizlemiş idi. Cumhurbaşkanı görevinde bulunan Erdoğan’ın bugün içerisinde gerçekleştirmiş olduğu basın toplantısı esnasındaki açıklamaların hemen ardından harekete geçmeye başlayan Bordo Bereliler ile birlikte komando birlikleri, Milli Suriye Ordusu ile beraber Münbiç kentine doğru ilerlemeye başlamış bir durumda.

Esad’a bağlı güçlerin ülkenin kuzey bölgesine doğru ilerlemeye başlamış olduğuna yönelik iddialarla alakalı da bir açıklama yapan Cumhurbaşkanı görevinde bulunan Erdoğan sonrasında ise ”Kobani içerisinde herhangi bir sıkıntı meydana gelmeyeceğine benzemekte” ifadelerine yer verdi. Harekatın tamamen planlanmakta olduğu gibi sürdüğünü ifade eden Erdoğan sonrasında ise; ”Münbiç kenti boşaltıldığı zaman gerçek sahipleri oraya girmiş olacak” ifadeleriyle konuşmasını sürdürdü.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.