Sınır bölgesinde alarm

20

Barış Pınarı Harekatı ile alakalı operasyon aralıksız bir şekilde sürerken, Mardin ilinin Nusaybin ilçesi içerisinde gece silah sesleriyle birlikte bomba sesleri de yankılanmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz gün saatler 16.00’yı gösterirken başlamış olan Barış Pınarı Harekatı’ndan hemen sonra Nusaybin ilçesinin karşı tarafında yer alan Kamışlı kenti üzerinden duyulmaya başlanmış olan patlama sesleriyle birlikte silah sesleri gelmeyi sürdürmekte. Operasyonlar gece geç saatlere kadar aralıksız bir şekilde sürerken patlama seslerinin yanı sıra silah sesleri de Nusaybin ilçesine kadar ulaşmış bir durumda.

Sınır noktasında çok yoğun bir çatışma yaşanmaktayken, Nusaybin Kaymakamlığı tarafından da uyarı anonsları yapılmaya başlandı. Kaymakamlık yapmış olduğu özel anonslar içerisinde; ”Dışarda yer alan vatandaşlarımızın can güvenlikleri açısından evlerine dönmeleri ve evlerinin bodrum kat kısmına geçmeleri önemle rica olunur” ifadelerine yer verildi.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından da, Barış Pınarı Harekatı’nın dahilinde tamamen etkisiz duruma getirilmiş olan teröristlerin sayısının 228 taneye ulaştığı ifadelerine yer verildi. Diğer taraftan SMO, Rasulayn kenti ile birlikte doğusunda yer alan Dırbasiye ilçesinin tam arasında, YPG ile birlikte PKK terör örgütünün ikmal amacıyla kullanmakta olduğu yolu kesmiş oldu. SMO, kurtarıldığı açıklanan köyler içerisinde arama ve tarama faaliyetleri yürütmeye başlamanın yanı sıra güvenlikle ilgili tedbirleri de almaya başladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.