Tarihe geçecek çok önemli bir itirafta bulundu

32

Amerika Birleşik Devlerleri’nin Başkanı görevinde bulunan Donald Trump, YPG isimli terör örgütüyle ilgili olarak direkt bir şekilde PKK ifadelerine yer verip; ”Barack Obama dönemi içerisinde gerçekleştiği gibi Türkiye’nin ölümcül düşmanlarından bir tanesi olan PKK terör örgütüyle ortaklık yaptığınızda, bu fazlasıyla zor bir durum olmaktadır. Onlar çok uzun senelerdir birbirlerinden nefret etmekteler.” ifadelerine yer verdi. Trump, bu zamana kadar sürekli olarak kendisine gelmiş olan ”PKK terör örgütüne yardım etmekte” şeklindeki eleştirilerle ilgili olarak, YPG ile birlikte PKK isimli terör örgütlerini ayrı oluşumlar şeklinde görmekte olduklarını ve DEAŞ terör örgütüyle mücadele dahilinde YPG örgütüne yardımda bulundukları şeklinde bir cevap vermişti.

Amerika Birleşik Devletleri’nin Başkanı görevinde bulunan Trump, Beyaz Saray içerisinde, ülkesine ait askerlerini Suriye’den çekme konusundaki kararına yönelik değerlendirmeler yaptı. Suriye konusundaki kararın tamamen doğru olduğunu savunmayı sürdüren Trump, sonrasında ise; ”Bundan böyle bu sonu gelmeyen savaşı sona erdirmenin zamanı gelmiş idi.” şeklindeki ifadesine yer verdi.

Trump öte yandan, Amerika Birleşik Devletleri’nin Orta Doğu üzerinde yer alan varlığını da ”hatalarından en kötüsü” şeklinde nitelendirmiş bir durumda.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.