Operasyon için Türkiye’ye geliyorlar

29

Suriye Milli Ordusu içerisinde görevli bulunan Hamza Tümeni mensubu askerler, muhtemel harekattan önce Türkiye’ye doğru hareket etmeye başladı. Ceylanpınar ilçesi içerisinde konuşlandırılacağı bilgisine ulaşılan Milli Ordu’ya bağlı durumda bulunan Hamza Tümeni içerisindeki 14.000 tane askerin ise söz konusu bu harekata peyderpey katılacakları bilgisine ulaşıldı.

Türkiye’nin Fıratın doğu bölgesine yapacak olduğu Güvenli Bölge Harekatına katılım sağlayacak Suriye’nin Milli Ordusuna bağlı durumda bulunan Hamza Tümeninde görevli askerler Türkiye’ye doğru harekete geçmiş bir durumda.

Fırat’ın doğu bölgesine özel olarak gerçekleştirilecek muhtemel harekatla ilgili olarak günlerden beri hazırlanmaya devam eden Milli Ordu’ya bağlı bir durumdaki Hamza Tümeni’nin askerleri, son içtimalarını da yaptı ve Suriye’den Türkiye’ye doğru hareket etmiş durumda.

Ağır silahlar ile donatılmış olan Hamza Tümeninin Özel Kuvvetleri, otobüslerin yanı sıra mühimmat yüklü durumda bulunan TIR’lar ile Şanlıurfa iline doğru yola çıkmış bir durumda. Ceylanpınar ilçesi içerisinde konuşlandırılacakları bilgisine ulaşılan Milli Ordu’ya bağlı durumda bulunan Hamza Tümeni içerisinde görevli bulunan 14.000 tane askerin de harekata peyderpey katılacakları bilgisine ulaşıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.