Muğla ilinde gerçekleşen depremler büyük panik yarattı

35

Muğla ilinde yer alan Dalaman ilçesinin açık bölgesinde arka arkaya iki tane depremin gerçekleşmesi çok büyük bir panik yaratmış durumda. Akdeniz Bölgesinde 3,6 ile birlikte 2.9 büyüklüğüne sahip olan 2 tane deprem bölgede panik yaratmış bir durumda.

Muğla ilinin Dalaman ilçesinin açık bölgesinde 2 tane deprem meydana geldiği açıklandı. AFAD tarafından yapılmış olan özel açıklamaya bakılır ise; saatler 22:26’yı gösterirken meydana gelmiş olan ilk deprem 3,6 büyüklüğüne sahip, saatler 22:38’i gösterirken meydana gelmiş olan deprem de 2.9 büyüklüğüne sahip bir durumda.

Afet ile Acil Durum Yönetimi Başkanlığına bağlı bulunan Deprem Dairesi Başkanlığı tarafından alınmış olan bilgiye bakılır ise 2 tane deprem e denizde gerçekleşmiş bir durumdayken depremin derinliğinin ise tam olarak 43 kilometre olduğu konusunda bilgiler elde edildi.

Geçmiş olduğumuz cumartesi gününde de Muğla ilinin Marmaris ilçesinin açık bölgesinde, Yunanistan’ın Rodos Adası’nın güney kısmında 4,3 büyüklüğüne sahip bir deprem gerçekleşmişti. Rodos Adası’nın güney bölgesinde, Muğla ilinin Marmaris ilçesine sadece 59.23 kilometrelik mesafede yer alan bu deprem ise, yerin tam olarak 42.52 kilometrelik derin bir bölgesinde gerçekleşmişti. Söz konusu bu deprem ise Marmaris ilçesinde hissedilmedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.