Fahiş uçak biletleri konusunda yeni düzenleme yapıldı

25

İç hatta yer alan uçak biletleri konusunda tavan fiyat, bayram ile birlikte özel gün ayrımı gerçekleştirilmeden tek yönde 450 Türk Lirası tutarını aşamıyor olacak.

Uçak bilet fiyatlarının özellikle de tatil dönemleri içerisinde astronomik bir miktara çıkarak satılmasına yönelik şikayetler üstüne; ”tavan fiyatla ilgili belirleme” hususunda bir düzenlemeye gidilmiş oldu.

Hava yolu firmaları, iç hatta yer alan uçak biletlerinin azami bir şekildeki satış fiyatı (tavan bir fiyat) hususunda anlaşmaya varmayı başardı. Firmaların arasında yürütülmüş olan bu görüşmeler esnasında, uçak bileti fiyatlarının; ”bayram ile birlikte özel gün ayrımı gerçekleştirilmeden” 450 Türk Lirası tutarında geçmeyecek biçimde düzenlenmesi konusunda bir karara varıldı..

Yurt içinde gerçekleşmiş olan uçuşlar esnasında ”business sınıfı”nda yer alan bilet fiyatlarıyla beraber yurt dışında satılacak bilet ücretleri konusunda herhangi bir sınırlama getirilmeyecek olacak. Bu hafta içerisinde başlatılacağı açıklanan yeni sisteme bakılır ise, iç hatlar esnasında ekonomi sınıfı ile uçmakta olan yolcular, son dakika biletiyle ilgili olarak en çok 450 Türk Lirası tutarında bir ödeme yapacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.