İstanbul’la ilgili yeni bir tane daha uyarı geldi

18

İstanbul Valiliği tarafından yapılmış olan açıklama içerisinde; ”Gerçekleştirilen en son değerlendirmelere bakılır ise, bu gece saatleri itibariyle etkisini arttırması konusunda bir beklenti bulunan sağanak ile birlikte yer yer gök gürültülü bir şekildeki sağanak yağmurun İstanbul iliyle birlikte Sakarya ili, Kocaeli ili ve Yalova ilinin çevrelerinde kuvvetli bir şekilde (21 ila 50 kilogram/m2) olması konusunda bir beklenti var. Söz konusu bu yağışların Pazar gününde öğle saatleri itibariyle bölgemizde etkisini yitirmesi konusunda bir beklenti var. Ani bir durumdaki yağışların meydana getirebileceği sel ile birlikte su baskınları, yağış anında oluşacak kuvvetli bir rüzgar, ulaşım konusundaki aksamalar gibi çeşitli olumsuzluklara karşı dikkatli ve çok daha tedbirli olunması gereklidir” ifadelerine yer verildi.

Yağışların ise pazar gününde öğle saatleri itibariyle etkisini yitirecek olduğu ön görülmekte. Ani bir durumdaki yağışın meydana getirebileceği sel ile birlikte su baskınları, yağış esnasında kuvvetli bir şekilde rüzgar ve ulaşım konusunda aksamalar benzerindeki olumsuzluklara karşı çok daha dikkatli ve tedbirli olunması konusunda bir talep var.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ise, geçtiğimiz gece saatlerinde başlamış olan ve sabaha kadar devam eden fırtınanın bugün akşam saatlerine doğru yeniden başlamasının ve pazar günü içerisinde de etkisini sürdürmesini beklemekte oldukları konusunda bir açıklama yaptı. Gece saatlerine doğru gerçekleşmiş olan fırtına içerisinde 18 tane evin çatısının uçmuş olduğunu, 32 tane ağacın devrilmiş olduğunu ve 28 tane evi su basmış olduğunu ifade eden İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul ilinde yaşayan vatandaşlara dikkatli olma konusunda bir çağrıda bulundu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.