Amerika Birleşik Devletleri uyarıları dikkate almadan sevkiyat yaptı

29

Amerika Birleşik Devletleri, Suriye içerisinde terör örgütlerinden ”DEAŞ’la mücadele” şeklindeki bahaneyle terör örgütlerinden biri olan YPG ile PKK’ya destek vermeyi devam ettirmekte.

Terör örgütü için askeri ile birlikte lojistik destek sağlamakta bulunan Amerika Birleşik Devletleri’nin güçleri, bunun dahilinde son 1 haftanın içinde, Suriye ile Irak sınırı üzerinde Simelka kapı kısmından terör örgütü işgali altında bulunan bölgelere 300 tır daha yollandı.

YPG ile PKK işgali altında bulunan bölgelere yollanan tırlar üzerinde üs inşasında kullanımı gerçekleştirilen ”TWall” isimli dayanıklı durumda bulunan hazır betondan yapılmış blokların yanı sıra çeşitli jeneratörler, arazi araçları, fazla miktara sahip yakıt tankeriyle birlikte kapalı kasalarda bulundu

Yerel durumda buluna n kaynaklara bakılır ise, kapalı kasalar üzerinde hafif ile birlikte ağır bir silahın yanı sıra mühimmatlarla birlikte sinyalizasyon ve de radar ekipmanlarının yanında hayat malzemeleri de yer alıyor.

Bölgeye geçmiş olduğumuz bir haftanın içinde giriş gerçekleştiren konvoylar, taşımış oldukları malzemeleri Amerika Birleşik Devletleri’nin bölge üzerinde yer alan farklı üslerine dağıtım gerçekleştirdi.

Amerika Birleşik Devletleri, 21 Eylül tarihi içerisinde YPG ile PKK işgali altında bulunan bölgelere inşaat malzemelerinin yanı sıra kapalı bir durumda bulunan kasalar, prefabrik özelliğe evler ve ayrıca yakıt tankerlerinin yer aldığı 200 tırdan oluşan konvoy yollanmıştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.