İETT içerisinde yeni bir ilk

29

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin iştirakleri arasında yer alan İETT, resmi sitesi üzerinde tarihinde ilk kez kadın şoför çalıştıracak olduğu konusunda bir açıklama gerçekleştirdi. Seçim dönemi içerisinde İstanbul Büyükşehir Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan Ekrem İmamoğlu kadın istihdam edilmesiyle alakalı vaatleriyle çok fazla dikkat çekmiş idi.

İETT kurumu tarafından yapılmış olan açıklama içerisinde şu ifadelere yer verildi; ”Kadınların kent içerisinde ve yönetim konusunda sözü olacak” şeklindeki vaadi yapmış olduğu atamalar ile her geçtiğimiz gün gerçekleştirilmiş olan Başkan görevinde bulunan Ekrem İmamoğlu, İETT’nin ihtiyaç duymakta olduğu şoförlerin de kadınlar arasından seçilmesi konusunda bir talimat verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde yer alan bağlı kuruluşlar arasında bulunan İETT’nin Genel Müdürlüğü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Başkanı görevinde bulunan Ekrem İmamoğlu’nun talimatıyla birlikte ihtiyaç duymuş olduğu 10 tane şoförle ilgili kadınları tercih etmiş oldu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin resmi iş başvuru sayfasından da paylaşılmış olan bu ilanda kadınlara yönelik olarak pozitif bir ayrımcılık gerçekleştirildi.

Aranmış olan şoförler konusundaki genel niteliklerin yazılmış olduğu ikan içerisinde; ”Bu söz konusu ilanımız KADIN adaylarımız amacıyla paylaşılmış bir durumdadır. Devam ettirilebilir bir büyüme ile birlikte kalkınma amacıyla aramızda daha çok kadın gücünün yer almasının gerekli olduğuna inanmakta, kadınlarımızın potansiyeline de çok daha fazla güvenmekteyiz” şeklinde bir not düşüldü. Adayların ise ”İstanbul ilini sevmesi ”de aranmakta olan şartlardan bir tanesi şeklinde iş ilanında yer almış oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.