Bu hamlesi çok şaşırttı

25

Daha önceki dönemden Barış ile Demokrasi Partisi (BDP) İstanbul Milletvekili ve aynı zamanda Yeşiller ile Sol Gelecek Partisine üye olan Ufuk Uras, AK Parti’den istifa ettiği konusunda bir açıklama yaparak yeni parti kurma ile alakalı çalışmalara başlayan eski Başbakanlardan Ahmet Davutoğlu’yla özel bir görüşme gerçekleştirdiğini duyurdu.

Davutoğlu’yla yaklaşık olarak 3 saate yakın özel bir görüşme gerçekleştirmiş olduğunu açık bir şekilde ifade eden Uras, Davutoğlu’nun kendisine özel olarak bir kitap imzalamış olduğunu da ifade etmiş oldu. ”Lütfedip kitaplarını imzaladılar” ifadelerine yer vermiş olan Uras, Davutoğlu’nun imzalamış olduğu kitapları da açık bir şekilde paylaştı. Davutoğlu’nun ise ayrıca kitapları; ”Değerli durumda bulunan dostum Ufuk Uras’a” şeklinde imzalamış olduğu da görüldü.

Uras, görüşme esnasında Ahmet Davutoğlu’nun kitaplarını imzalayıp kendisine vermiş olduğunu da açık bir şekilde ifade etti.

Uras öte yandan, bahsi geçen bu paylaşımlarına Independent Türkçe’ye vermiş olduğu özel bir demeçle açıklık getirmiş oldu. Davutoğlu’nun kendine yeni parti için herhangi bir şekilde katılma çağrısı gerçekleştirmediğini ifade eden Uras, bahsi geçen bu görüşmesinin partisinde yer alan genel başkanının bilgisi kapsamında gerçekleşmiş olduğunu belirtti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.