Bebek Cesediyle alakalı 6 kişi gözaltına alındı

25

İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler, ihbarda bulunulmasının ardından, 14 yaşında bulunan bir kız çocuğunun ev içerisinde doğum gerçekleştirdiği bilgisine ulaşmış oldu.

Polis memurları, olayla alakalı olarak anne olan A. D’yi hızlı bir şekilde gözaltına almış oldu. A. D, ise kızının ev içerisinde doğum gerçekleştirmiş olduğunu ve sonrasında ise bebeği, kızı ile birlikte kızına cinsel istismar gerçekleştirdiği ileri sürülen A. C.’yle beraber şehir mezarlığında yer alan bir mezara gömmüş oldukları konusunda itirafta bulundu.

Bunun sonrasında mezarlık içerisinde gerçekleştirilen aramada, bezlere sarılmış bir tane poşetin içinde 7 aylık olduğu değerlendirilmekte olan bir bebek cesedi bulunmuş oldu. Cumhuriyet savcısı tarafından yapılmış olan incelemelerinin hemen sonrasında bebeğin cansız bedeni, otopsi yapılması amacıyla Kırklareli Devlet Hastanesi’nin morguna kaldırıldı.

Anne olan A. D, mezarlık içerisinde incelemelerde bulunmuş olan polis memurlarına; ”Ölü bir durum bebek kız. Bana bu şekilde anlattılar. Benim herhangi bir suçum bulunmuyor komiserim. Benim bu konudaki tek suçum gizlemekti. Bana fazlasıyla bağırdılar, fazlasıyla da korkuttular beni.” ifadelerine yer verdi.

Olay yeri inceleme polis memurları ise kızın doğum yapmış olduğu iddia edilen ev içerisinde araştırma gerçekleştirip, lekelerin bazılarından numuneler aldı.

Polis ekipleri, 14 yaşında bulunan kız çocuğunun cinsel istismarıyla birlikte bebeğin ölmesine yönelik olarak, arasında A. C’nin de yer aldığı tam 5 tane şüpheliyi daha gözaltına almış bir durumda. Zanlı şahısların emniyet içerisindeki işlemleri devam ediyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.