15 Sene hapis cezası talep edildi

24

Fetullahçı Terör Örgüt (FETÖ) ile alakalı dava içerisinde yargılanmakta olan komedyenlerden Atalay Demirci konusunda ”silahlı bir terör örgütüne üye olmak” şeklindeki suçtan dolayı 15 seneye kadar bir hapis cezası talep edildi.

Atalay Demirci, Ankara’da 19. Ağır Ceza Mahkemesi çerisindeki duruşmaya raporlu bir durumda bulunduğundan dolayı katılım gerçekleştirmezken avukatı ise hazır bir durumda bulundu.

Daha önce çıkan ara karar gereğince dava dosyası içerisine gelmiş olan evrakın okunmasının hemen sonrasında savcı, esasa yönelik olarak mütalaasını açık bir şekilde sundu. Buna bakılır ise Demirci ile ilgili olarak; ”silahlı bir terör örgütüne üye olmak” suçu sebebiyle 7,5 seneden 15 seneye kadar hapis cezası istenmekteyken; ”anayasal durumda bulunan düzeni ihlale teşebbüs” şeklindeki suçtan da beraat ettirilmesi talep edildi.

Savcı ayrıca, etkin bir durumda bulunan pişmanlık hükümlerinden faydalanma konusunda isteği olan Demirci hakkında herhangi bir şekilde ceza indirimi yapılmasını talep etmedi. Demirci ile birlikte avukatının, mütalaaya karşı özel bir savunma hazırlayabilmeleri amacıyla da duruşmanın ertelenmesine karar verildi. İddianame içerisinde, Demirci’nin firari bir durumda bulunan FETÖ sanıklarından olan Hakan Şükür ile birlikte Enes Kanter’la yazışmalarının yer aldığı, Bank Asya içerisinde bir hesap açmış olduğu, örgüt yapılanmasının içinde bulunduğuna yönelik tanık beyanlarının olduğu belirtilmişti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.