Beşiktaş ilçesinde çöken yol panik yarattı

37

İstanbul ilinde yer alan Beşiktaş ilçesindeki Kumpirciler Çarşısı üzerinde yolda bir çökme gerçekleşti. Sokak üzerinde hiç kimsenin bulunmaması da olası bir faciayı önlemiş durumdayken, belediye personelleri de çökmüş olan yol üzerinde bir çalışma başlatmış durumda.

Söz konusu bu olay, saatler 10:00 civarında Beşiktaş ilçesinde yer alan Mecidiye Köprübaşı Sokak üstünde gerçekleşti. Elde edilmiş olan bilgiye bakılır ise, Ortaköy Deresi’ni denize taşımakta olan ve herkes tarafından da ”Kumpirciler Çarşısı” ismiyle tanınan sokağın alt kısmından geçen kanal üzerinde çökmeler meydana gelmeye başladı. Çökmelerden dolayı yol üstünde bulunan kaldırım taşları 3.5 metrelik derinliğe sahip kanala düşmüş oldu. Yaklaşık olarak 2 metre kadar büyümüş olan bu çukurun herhangi bir şekilde olumsuzluğa sebep olmaması amacıyla sokağın her 2 kısmı da orda yer alan esnaf tarafından kapatılmış bir durumdayken, olayın sabah erken saatlerde meydana gelmesi de olası bir facia yaşanmasının önüne geçmiş oldu.

Diğer taraftan, Beşiktaş Belediyesi’nde görevli olan ekipler de sokak üstüne gelerek çalışmalar yapmaya başladı. Çökmenin meydana gelmiş olduğu alan içerisinde iş makinaları kullanılarak çamur ile birlikte taş parçalarını temizleme konusundaki çalışmalar devam ediyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.