2 Tane caminin mühürlendiği açıklandı

28

İstanbul ilinde 5.8 şiddetinde gerçekleşen depremin sonrasında, Silivri ilçesinde hasar gördüğü açıklanan Semizkumlar Nevşehirliler Camisi ile birlikte Büyükçavuşlu Mahallesi Camisi ibadete kapatıldı ve mühürlendi. mühürlenmiş olan camiler içerisinde gelecek günlerde çok daha detaylı bir inceleme gerçekleştirileceği bilgisine ulaşıldı.

İstanbul ilinde Perşembe gününde gerçekleşen 5.8 büyüklüğüne sahip deprem esnasında en faz hasar tespiti gerçekleştirilen ilçelerin ilk sırasında depremin merkez üssü olarak açıklanan Silivri yer alıyor. Deprem sırasında 2 tane caminin de hasar gördüğü bilgisine ulaşıldı.

Camilerden bir tanesi Semizkumlar Mahallesi içerisinde yer alan Nevşehirliler Camisi. Bir başka caminin de Büyükçavuşlu Mahallesi içerisinde yer alan Büyükçavuşlu Mahallesi Camisi olduğu açıklandı. Söz konusu bu camiler depremden sonra gerçekleştirilen ilk incelemelerle beraber mühürlenmiş oldu.

Sekizkumlar Mahallesi Camisi’nin kapı kısmına; ”Silivri ilçemiz içerisinde meydana gelen depremden dolayı camimizin bazı kısımlarında hasar meydana geldiğinden ötürü camimiz 2. bir inceleme yapılana kadar ibadetlere yetkililer tarafından tedbir maksadıyla kapatılmıştır. Bütün halkımıza da duyurulur” şeklinde bir yazının asılmış olduğu görüldü. Büyükçavuşlu Mahallesi Camisi’nin giriş kısmında bulunan tahtaya ise ”Camimiz daha detaylı bir inceleme sonucuna kadar hizmete kapalıdır” ifadelerine yer verildi.

Silivri ilçesinde mühürlendiği açıklanan 2 tane camide de gelecek günler içerisinde çok daha detaylı tetkikler gerçekleştirilecek. Camilerle alakalı durumdaki karar ekiplerin daha detaylı gerçekleştireceği incelemeler sonucunda kesinlik kazanacak. Silivri ilçesinde depremden sonra şu zamana kadar 59 tane camiden 45 tanesinde incelemeler gerçekleştirildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.