Vatandaşlar parklara akın etmiş durumda

29

Silivri ilçesinin açıklarında saatler 13:59’u gösterirken yerin 7 kilometrelik derin bölgesinde 5,8 büyüklüğüne sahip gerçekleşen deprem yaşamı da olumsuz bir şekilde etkiledi. 1999 senesinde gerçekleşen Marmara Depremi esnasındaki büyük yıkımdan sonra İstanbul’da yaşayanlar, evlerine gitmenin yerine, yanlarına gıdalarla birlikte giyecek alıp evlerine yakın noktalar üzerinde yer alan parklara akın etmeye başladı.

Silivri ilçesinde depreme evleri içerisinde yakalanmış olan vatandaşlar, çocuklarını da yanlarına alıp kendini hemen dışarı attı. İlçe içerisinde yer alan parklara akın etmiş olan vatandaşların yanlarına gece olduğu zaman kullanmak amacıyla yatacak malzeme almış oldukları da görüldü. Vatandaşlardan bazılarının yanında getirmiş oldukları battaniyelere sarılıp parkta beklemekte oldukları görüldü. Diğer taraftan parklarda yer alan vatandaşlara gece saatlerine doğru Kızılay tarafından çorba dağıtımı yapılacağı bilgisine ulaşıldı.

Avcılar ilçesinde yüzlerce sayıdaki insan evlerine girmeyip gece geç saatlere kadar dışarlarda kalma konusunda bir tercihte bulundu. Park içerisinde çadır kurup yatanlar da yer alıyor.

Beylikdüzü ilçesinde yaşamını sürdüren vatandaşlar da depremden hemen sonra Yaşam Vadisi’ne akın etmeye başladı. Genç ve yaşlı yüzlerce sayıdaki vatandaş yanlarına battaniyeleri ile birlikte erzaklarını da alıp parkta yer alan çimlere uzandı. Deprem olma konusunda bir korkuyla parkı doldurmuş olan vatandaşlar ise drone kullanılarak havadan da görüntülenmiş oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.