Depremden sonra kalp krizi geçirdi

19

İstanbul ilinde yer alan Silivri ilçesinde gerçekleşen 5.8 büyüklüğüne sahip depremden sonra kalp krizi geçirmiş olan 2 kişi yaşamını yitirdi, 43 kişi ise yaralanmış oldu.

Kocaeli ilinde yer alan Gebze ilçesinin Hacı Halil Mahallesi üzerindeki Gebze Anadolu İmam Hatip Lisesi içerisinde tarih öğretmeni pozisyonunda görev yapmaya devam eden Murat Şevki Eryılmaz, İstanbul ilinde meydana gelen ve Kocaeli ilinin Gebze ilçesi üzerinde de hissedilmiş olan 5,8 büyüklüğüne sahip deprem esnasında okul binasında yer alan bütün öğrencileri tamamen kontrollü bir biçimde bahçeye çıkartmış oldu. Okulun bahçe kısmında öğrencilerin kontrollerini sağlamış olan Eryılmaz, bir müddet sonra ise fenalaştı. ilçe içerisinde yer alan özel bir tane hastaneye kaldırılmış olan 48 yaşında bulunan tarih öğretmeni, hastane içerisinde gerçekleştirilen bütün müdahalelere karşın kurtarılamadı.

Geçirmiş olduğu kalp krizinden dolayı depremin hemen sonrasında yaşamını yitirmiş olan Murat Şevki Eryılmaz’ın kalbinden rahatsız olduğu ve gelecek günler içerisinde ameliyat olmak amacıyla da gün almış olduğu bilgisine ulaşıldı.

5,8 büyüklüğüne sahip deprem esnasında, kalp hastası olduğu bilgisine ulaşılan 56 yaşında bulunan Meral Okur da fenalaştı. Kalp pili takılı durumda bulunduğu bilgisine ulaşılan Okur’un kriz geçirmekte olduğunun farkına varan yakınları hızlı bir şekilde sağlık ekiplerine ihbarda bulundu. Okur, Arnavutköy ilçesinde yer alan evinde gerçekleştirilen bütün müdahalelere karşın yaşamını yitirdi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.