Gece yarısından beri 26 defa daha sallandı

21

İstanbul ilinin Silivri ilçesi içerisinde gerçekleşen 4.6 büyüklüğündeki depremin sonrasında gece tam tamına 26 tane sarsıntı daha meydana geldi.

Boğaziçi Üniversitesinin Kandilli Rasathanesi ile birlikte AFAD tarafından paylaşılan verilere bakılırsa artçı depremlerden en büyüğü 3.1 şeklinde ölçülmüşken geçtiğimiz gün 11:00 civarında gerçekleşmiş olan 4.6 büyüklüğündeki depremin sonrasında bu sabah saatlerinde kadar tam tamına 26 tane da artçı deprem gerçekleşmiş oldu.

Silivri ilçesinin açığında gerçekleşen bu depremin Avcılar ilçesinde yer alan bir tane binanın kiriş kısmında çatlaklara sebep olduğu ileri sürüldü edildi. Binaya giderek incelemeler gerçekleştiren Avcılar Belediyesinde görevli bulunan yetkililer, bugün içerisinde binayı tahliye etme konusunda bir düşüncelerinin olmadığını ve yarın yeniden gelerek bina üzerinde incelemeler yapacakları konusunda açıklamalarda bulundu.

Silivri ilçesinin açığında gerçekleşen deprem, İstanbul iliyle birlikte çevre iller üzerinde de paniğe sebep oldu. Depremin hissedilmiş olduğu ilçelerden Avcılar ilçesinde bir bina üzerinde depremin sonrasında kiriş kısmında çatlaklar meydana geldiği iddia edildi. Boyacılık yaptığı konusunda bir bilgiye ulaşılan Baykar Hergüner, Cihangir Mahallesinde yer alan Çandarlı Sokak üzerindeki 5 kattan oluşan binanın 4. katında yer alan evinde depremin hemen sonrasında çatlaklar meydana geldiğini ifade etti.

İstanbul ilinde gece boyunca da sarsıntılar devam etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.