Metrobüs durağı içerisinde yangın konusunda panik

39

İstanbul ilinde yer alan Zincirlikuyu metrobüs durağı içerisinde çalışmamakta olan asansörde bulunan eski eşyaların yanmaya başlaması sonucunda kısa zamanlı bir panik yaşanmış oldu. Asansör içerisinde yer alan eşyaların evsiz kişilere ait olduğu ifade edildi. Söz konusu bu yangın ise kısa zaman içerisinde söndürüldü.

Söz konusu bu yangın Zincirlikuyu Metrobüs durağı içerisinde Kadıköy yönünde yer alan yaya asansörünün iç kısmında saatler 16:30 civarında gerçekleşti. Bozuk bir durumda bulunduğundan dolayı evsizler tarafından adeta bir barınak şeklinde kullanılmakta olan asansörden dumanlar çıkmaya başladığının farkına varan vatandaşlar durumla ilgili olarak itfaiye ekipleri ve de polis ekiplerine ihbarda bulundu. Güvenlik personelleri ise yangınla ilgili olarak ilk müdahaleyi yangın söndürme tüplerini kullanarak yaptı. Olayın gerçekleşmiş olduğu yere intikal eden itfaiye ekipleri ise kısa zaman içerisinde yangını söndürmüş oldu. Yangına sebep olan giysilerle birlikte battaniyeler de asansörün içinden çıkarıldı.

Olayı görmüş olan bir tane vatandaş ise; ”Ani bir şekilde dumanlar yükselmeye başladı. Biz ise büyük bir yangın çıkıyor sandın. Yanmış olan asansörün kullanılmamakta olması da çok büyük bir şans. Kısa zaman bile olsa metrobüs beklemekte olan vatandaşlar olarak çok büyük bir panik yaşamış olduk.” şeklinde konuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.