Uyuşturucu kovalamacası filmleri aratmadı

25

İstanbul ilinde yer alan Beylikdüzü içerisinde motosikletli polis ekipleri, yüklü bir miktara sahip uyuşturucu madde taşıdığı tespit edilen arabayı aksiyon filmlerini hiç bir şekilde aratmamış olan operasyonla yakalamayı başardı. Polis personellerinin ”dur ihtarına” hiç bir şekilde uymadan kaçmaya başlayan şüpheli, arabasının lastik kısmına ateş açılıp durdurulmuşken, meydana gelen kovalamacanın anı da güvenlik kameralarına saniye saniye yansımış oldu.

Aksiyon filmlerini hiç bir şekile aratmamakta olan olay, öğle saatlerine doğru Beylikdüzü ilçesinde yer alan Yakuplu mahallesi üzerinde gerçekleşti. Elde edilmiş olan bilgiye bakılır ise, Motosikletli bir durumda bulunan polis personelleri, rutin devriyelerinin esnasında şüphelenmiş oldukları bir tane arabayı durdurmayı istedi. Polis ekiplerinin dur ihtarına hiç bir şekilde uymamış olan araç şoförü ile motosikletli bir durumdaki polis ekiplerinin arasında aniden kovalamaca yaşanmış oldu. Polis ekipleri söz konusu bu arabayı durdurmak amacıyla hemen lastiklerine ateş açtı. Vatandaşlar da zanlıyı durdurabilmek amacıyla arabanın ön kısmına atladı.

Polis ekipleri tarafından etkisiz hale getirilen şüpheli, yakalanarak gözaltına alındı. Tam bu sırada çevrede bulunan vatandaşlar ise şüpheliyi linç etmek istedi. Zor anlar yaşayan polis ekipler vatandaşları uzaklaştırarak şüpheliyi polis merkezine götürdü.

Polis ekipleri ile birlikte vatandaşların yakalama çalışmaları esnasında şüpheli bir durumda bulunan Zafer A. (29), lastiği patlamış olan araçla yeniden kaçmaya çalışırken vatandaşların üstüne de sürdü. Bu esnada ise polis ekipleri aracın kapısını açtı ve şüpheliyi etkisiz bir duruma getirip gözaltına almış oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.