Kadın seyirci boğalar tarafından hastanelik edildi

88

Muğla ilinin Yatağan ilçesi içerisinde bu sene birincisi gerçekleştirilen boğa güreşlerinde, güreşin gerçekleştiği alandan kaçarak, izleyenlerin arasına dalmış olan 2 tane boğa, 57 yaşında olduğu öğrenilen Müceylan Özdemir’i edip, hastanelik etmiş oldu. Tedavi altına alınmış olan kadının durumunun ağır olduğu konusunda bilgi verildi.

Orman Kavşak Sahası üzerinde yer alan arena üzerinde gerçekleştirilmekte olan güreşleri, kamyon kasalarının yanı sıra traktörlerin üstünde yaklaşık olarak 5.000 kişi izlemiş oldu. Yatağan ilçesinde Belediye tarafından bu sene içerisinde birincisi gerçekleştirilen Yatağan Boğa Güreşleri’ne 140 tane namlı boğa katılım gerçekleştirdi. Hemen sonrasında ise güreşlere geçilmiş oldu.

Güreş esnasında, boğaların güreşin gerçekleşeceği alana giriş yapmakta olduğu kapının açık kalmış olmasını fırsat bilen 2 tane boğa dışarıya doğru kaçıp, izleyenlerin arasına dalmış oldu. Ortalığı adeta bir savaş alanına çevirmiş olan 2 tane boğa, izleyenler arasında yer alan 57 yaşında bulunan Müceylan Özdemir’i de ezmiş oldu. Sağlık personelleri, vücudu üzerinde ezilmeler ile birlikte yaralanmalar meydana gelen kadına olayın gerçekleşmiş olduğu yerde ilk müdahaleyi yaparak, hızlı bir şekilde Yatağan Devlet Hastanesi’ne götürdü. Burda gerçekleştirilen müdahaleden sonra hayati tehlikesi bulunduğu konusunda açıklama yapılan Özdemir, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinin Eğitim ile Araştırma Hastanesi’ne yönlendirildi. Sahanın etrafında sahiplerinin elinden kaçmış olan boğaların vatandaşlara hiç bir şekilde zarar vermemesi amacıyla da güvenlik tedbirleri alınmış oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.