Yangını çıkaranın terör şüphelisi olduğu açıklandı

22

İstanbul ilinde yer alan Pendik ilçesinde Aydos Ormanı üzerinde geçtiğimiz akşam saatlerinde gerçekleşen yangınla alakalı bir şahıs gözaltında. Polis ekipleri, söz konusu bu zanlıya güvenlik kameralarını inceledikten sonra ulaşmış oldu. Tarım ile Orman Bakanı görevinde bulunan Bekir Pakdemirli de Pendik ilçesinde Aydos Ormanını yakmaya çalışan şahsın terör bağlantılı biri olduğu konusunda açıklamalar yaptı.

Aydos Ormanı üzerinde geçtiğimiz gün saatler 18:00’i gösterirken yangın meydana geldi. Alevlere ilk olarak orman ekipleri, hemen sonrasında ise itfaiye ekipleri müdahalede bulundu. Yangın çok kısa zaman içerisinde söndürülmüş bir durumdayken, polis ekipleri de kundaklama sonucunda söz konusu bu yangının çıkmış olduğu ihtimalinin üstünde durdu ve incelemeler başlatmış oldu.

Bugün ise ormanda yangın çıkartmış olduğu gerekçe gösterilerek bir kişi gözaltına alınmış oldu. Yangınla alakalı olarak çok daha yeni bir tane görüntü de ortaya çıkmış oldu. Görüntülere bakıldığında bir şahsın yangının çıkmış olduğu bölgede yer aldığı, alevlerin yükselmeye başlamasının sonrasında da oradan uzaklaşmış olduğu görülmekte.

Yangın ise ortalama 1 saat süren çalışma sonrasında kontrol altına alınmış oldu. Yangın esnasında yaklaşık olarak üç dönüm makilik alan hasar görmüş oldu.

Tarım ile Orman Bakanı görevinde bulunan Bekir Pakdemirli, Pendik ilçesinde çıkan orman yangınına yönelik olarak gözaltına alınmış şüpheli şahsın, terör bağlantısının da olduğunu ifade ederek; ”Burada ise orman yangınları ile terörün ilintisini de açık bir şekilde ortaya çıkartmış olmaktayız” ifadelerine yer verdi..

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.