İstanbul’da yaşayanlara yağmur uyarısı

34

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yapmış olduğu açıklama içerisinde İstanbul ilinde Cuma gününde beklenmekte olan sağanak yağışla ilgili olarak vatandaşları selle beraber ani su baskınları konusunda da uyarmış oldu. Meteoroloji öte yandan vatandaşların yıldırım düşmesi konusunda da çok daha dikkatli olmalarını ifade etti.

İstanbul ili içerisinde cuma gününde çok daha etkili bir durumda olması konusunda beklenti bulunan sağanak yağıştan dolayı vatandaşlar sel ile birlikte ani su baskınlarına karşı da uyarılmış oldu. Marmara kıyıları ile birlikte Karadeniz kıyılarında ise sıcaklık 2 ila 4 derece kadar azalmış olacak.

Valilik tarafından yapılmış olan açıklama içerisinde, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün (MGM) resmi web sayfası üzerinde uyarıda bulunulmuş olduğuna vurgu yapıldı. Açıklama içerisinde, Marmara Bölgesi ile birlikte Karadeniz kıyılarında sıcaklıkların 2 ila 4 derece kadar azalacak olduğu konusunda bir bilgi paylaşmış olan MGM, İstanbul ilinde cuma gününe gök gürültülü bir şekilde sağanak yağış beklentisi olduğunu da ifade etti.

Gelecek 5 gün için yapılmış olan hava durumu tahminleri konusunda İstanbul ilinde gök gürültülü bir şekilde sağanak yağış beklenmekte olduğunu ifade eden MGM, meydana gelebilecek ani sellerle beraber su baskınları, yıldırım düşmesi ve ulaşım konusunda meydana gelebilecek aksaklıklara karşı vatandaşları çok daha tedbirli olmaları hususunda da uyarmış oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.